بهترین کمک

آموزش فرمول نویسی در اکسل

اکسل یکی از برنامه های پرکاربرد و تخصصی مجموعه برنامه های آفیس است که در پروژه های حسابداری ، آماری و ... بسیار استفاده می شود. در نرم افزار اکسل فرمول های پیشرفته و متعددی وجود دارد که بهترین روش برای آموزش ، فرمول نویسی با فرمول های ساده و بسیار پر کاربرد است. در ادامه آموزش های ایجاد یک فایل کارنامه ( ضرب ، تفریق ، جمع ، تقسیم و ... ) را با فرمول نویسی به شما دوستان آموزش می دهیم . برای فرمول نویسی باید از عملگرهای ریاضی ، آدرس و اعداد استفاده کرد . برای وارد کردن فرمول در داخل سلول ابتدا باید از گزینه (=) استفاده کرد.و بعد سپس فرمول را وارد کرده و نمایش می دهد.

آموزش فرمول نویسی در اکسل

1ـ ابتدا سلول های مورد نیاز را شمارش کرده و عنوان هر یک را بنویسید.
2ـ بعد انجام مرحله اول حال باید سلول های خود را داخل یک جدول بگذارید تا شکل و شمایل یک فایل کارنامه را به خود بگیرد.

فرمول نویسی در نرم افزار اکسل

3ـ در این قسمت شما باید تعداد واحد ها و نمرات هر درس را در سلول خود وارد کنید.

کارنامه در اکسل

ما در این کارنامه باید 2 تا از سلول ها را فرمول نویسی کنیم. 1ـ سلول جمع نمرات اولین کار برای شروع نوشتن فرمول ، گذاشتن علامت (=) مساوی هست . برای جمع کردن تعداد بالای سلول ها از عبارت SUM استفاده میکنیم. فرمول جمع =SUM(E4:E12) بعد نوشتن فرمول گزینه اینتر را می زنیم میبینیم که نمرات با هم جمع شده و بر سلول جمع نمرات نوشته شده است. سلول E4 و E12 طبق اصول جدول کشی شما عوض می شود.

فرمول نویسی اکسل

2ـ معدل کل فرمول بدست آوردن معدل: جمع نمرات ÷ تعداد واحد ها = معدل * سلول های واحد نمرات را طبق آموزش شماره 1 جمع میکنیم. فرمول تقسیم =B15/D13 بعد از وارد کردن فرمول دکمه اینتر را میزنید و مشاهده میکنید که معدل شما بر روی سلول معدل کل نمایان شده است. حل مشکلات رایانه ای

فرمول نویسی

درباره آموزش