بهترین کمک

آموزش بالا بردن امنیت وای فای

همانطور که می دانید در کشور عزیزمان ایران از فناوری adsl چندان نمی گذرد و رفته رفته این نسل از اینترنت فراگیر شد و حالا اینترنت های وایرلس همچنین اینترنت همراه نسل های 4 و 4.5G و بستر های ارتباطی با حجم های بسیار بالا آماده استفاده می باشند. آموزش امروز ما در رابطه با امنیت مودم وای فای می باشد که خیلی از کاربران به دنبال آن می گردند. مودم های وای فای که اگر از لحاظ امنیتی تنظیم نشوند می توانند آن را به راحتی و فقط با نصب یک اپلیکیشن در موبایل هک کنند. امروز قصد داریم تا آموزش جلوگیری از هک مودم وای فای. و راه های بالا بردن امنیت مودم را به شما عزیزان بگوییم. ببینید مودم های وای فای هرکدام دارای فایروال های مجزایی هستند که بسته به نوع مودم آن متفاوت است. حالا به ترتیب این مراحل را در مودم تی پی لینک انجام می دهیم و نگران نباشید زیرا تمامی مودم ها رابط کاربری مشابه ای دارند و وقتی بتوانید امنیت یک مودم را مورد برسی و اقدامات لازم را برای ضد هک کردن مودم کنید دیگر نگران نباشید. منظورمان از ضد هک کردن مودم همان جلوگیری از هک می باشد. حل مشکلات کامپیوتری

آموزش بالا بردن امنیت وای فای

ضد هک کردن مودم

برای ضد هک کردن مودم یا همان بالا بردن امنیت ابتدا باید در مرورگر خود بنویسید 192.168.1.1 و سپس اینتر را بزنید. در صفحه ای که باز می شود از شما نام کاربری و پسورد میخواهد اگر رمز مودم را قبلا تغییر داده اید باید در صورت فراموشی مودم را ریست کنید که کار سخت تر می شود زیرا آن وقت باید کانفیگ مودم را هم انجام دهید آموزش کانفیگ مودم خب میریم به سراغ اصل مطلب نام کاربری به صورت پیشفرض admin و پسورد هم نیز همانند نام کاربری می باشد.البته اگر رمز مودم را تغییر نداده باشید! وقتی یوزرنیم و پسورد را وارد کردید اینتر بزنید می بینید که وارد تنظیمات مودم خود شده اید و حالا باید در قسمت setup-interface بر روی wireless بروید. در این قسمت چند مورد نکته امنیتی و ضد هک وجود دارد که در زیر یکی یکی برایتان این موارد را توضیح داده و نام می بریم.

آموزش مخفی کردن اسم وای فای

1- SSID : این گزینه که برای نام گذاری اسم وای فای شما است و میتوانید آن را مخفی کنید برای مخفی کردن اس اس ایدی باید گذینه زیریش یعنی Hide را on کنید. در این مرحله شما توانسته اید اس اس ایدی SSID خود را مخفی کنید و دیگران دیگر قادر نخواهند بود تا اسم وای فای شمارا ببینند. در نظر داشته باشید که بعد از مخفی کردم وای فای باید به صورت دستی به وای فای مورد نظرتون وصل بشید. ما مخفی کردن مودم را پیشنهاد نمی دهیم زیرا فرد هکر به راحتی میتواند مودم را شناسایی کند.

آموزش دادن مک آدرس برای مودم

در این مرحله که مرحله سوم می باشد میخواهیم آموزش دادن مک آدرس را به شما عزیزان آموزش دهیم. همانطور که میدانید مک ادرس مانند یک شناسنامه می ماند که هویت دستگاه را مشخص می کند . هر وسیله ای که به فناوری و اینترنت و شبکه ارتباط دارد یک مک آدرس اختصاصی برای خود دارد. خب حالا مک آدرس مودم را تنظیم می کنیم در قسمت مک فیلتر و یا مک آدرس دو گزینه وجود دارد که اولین گزینه می گوید اجازه بده متصل بشه این افرادی که مک آدرسشونو ثبت کردم در مودم. و دومین گذینه میگه همه دستگاه های تلفن و کامپیوتر متصل شوند از طریق رمز عبور ولی این مک آدرس هایی که دادم به مودم حتی اگر رمز داشتن اجازه متصل شدن نده . برای بدست اوردن مک آدرس هم در کامپیوتر CMD را در پنجره RUN نوشته و اینتر میزنیم و حالا این دستور را داخل این پنجره داس یا مشگی رنگ مینویسیم IPCONFIG این دستو میگه تمام وسایلی که از طریق شبکه وصل هستن رو لیست کن . توی نوشته های دقیقا نوشته شده MACK ADDRES آن را یاداشت نموده و در تنظیمات مودم خود وارد کنید. برای گوشی هم به تنظیمات رفته و سپس در قسمت در باره تلفن . حالا در قسمت موقعیت کلیک کرده و در پایین صفحه مک آدرس را پیدا می کنید و آن را به مودم می دهید و سپس تنظیمات را سیو کرده و از امنیت بالای مودم لذت ببرید. خب ما اعتقاد بر این داریم شما عزیزا این مراحل را انجام دهید دیگر دچار هک نمی شوید. WPS-mack address-ssid- و انتخاب یک رمز قوی و سخت می تواند امنیت مودم وایرلس شمارا تضمین کند موفق و پیروز باشید. این نکته را در نظر داشته باشید با دادن یک رمز قوی که کلماتی مانند $@ باشد و از طریق مک آدرس مودم محدود شده باشد.دیگر افراد عادی نمیتوانند به مودم شما وارد شوند و دچار هک نمی شوید.

حل مشکلات کامپیوتری

دسترسی سریع

در باره آموزش