بهترین کمک

مشکل زیر نویس فارسی

مشکل زیر نویس فیلم یکی از مشکلات کاربران عدم خوانا بودن زیر نویس فیلم می باشد که در پلیر های مختلف از جمله کم پلیر این اتفاق می افتاد امروز قصد داریم تا آموزش رفع مشکل زیر نویس فیلم را به کاربران بهترین کمک دهیم. این مشکلی برای زیر نویس فارسی زمانی اتفاق می افتد که ویندوز ما فارسی را پشتیبانی نکند. گاهی شخصی که در حال نصب ویندوز است یادش می رود تا قابلیت پشتیبانی فرمت فارسی را برروی ویندوز فعال کند. و بعد از نصب ویندوز کاربری که قصد تایپ فارسی دارد و یا میخواهد فیلم با زیر نویس فارسی را ببیند به مشکل میخورد و تازه متوجه وجود مشکل زیر نویس میشوید. برای درست کردن تنظیمات فارسی ابتدا وارد کنترل پنل شده و سپس از بین ایکن ها بر روی region کلیک کنید.

مشکل زیر نویس فارسی

بعد از کلیک در صفحه ای که برایتان باز میشود بر روی گدینه سوم یعنی administrative کلیک کرده و بعد در قسمت پایین صفحه بر روی change system locale کلیک کنید.

زیرنویس فیلم

سپس در کادر موجود به دنبال Persian(iran) بگردید و ان را انتخاب کنید و گذینه ok را بزنید. و مابقی پنجره ها را هم نیز ok کنید. حالا سیستم خود را ریستارت کرده و فیلم زیر نویس فارسی خود را باز کنید. توجه داشته باشید که گاهی اینتظمات هم درست است ولی باز هم زیر نویس فیلم به درستی کار نمی کند . آن وقت باید نرم افزار کدک را نصب نمایید و این مشکل رفع می شود. اگر سوالی در مورد این آموزش دارید در قسمت تماس باما آن را در میان بزارید. با تشکر

سوالات کامپیوتری

آموزش لبتاب

تمام آموزش ها را در لینک های زیر ببینید