بهترین کمک

روشن نشدن کامپیوتر پس از فشردن دکمه پاور

اول از همه کابل ها و اتصالات رو چک کنید ، کابل برق کیس درست متصل شده و سویچ یا کلیدی که پشت کیس قرار دارد ، کابل برق فلاپی را چک کنید از اتصال منبع تغذیه یا پاور به مادربرد مطمئن باشید اگه همه آن ها را چک کردید و مشکلتان حل نشد مراحل پایین را ادمه دهید . تمام اتصالات و هر چیزی که به مادر برد متصل است را جدا کنید . البته : به غیر از کابل برق وسیم دکمه power (CPU) (RAM) کارت گرافیک . اگر باز هم سیستم روشن نشد و یا بالا نیامد یک یا دو قطعه از قطعات سیستم معیوب یا خراب میباشد ، بیشتر مواقع به مادربرد و power مربوط میشود .

روشن نشدن کامپیوتر پس از فشردن دکمه پاور

اگر سیستم روشن میشود و بوق یا همان صدای بیپ نمیدهد

ابتداد مانند مطلب بالا اول همه ی اتصلات را چک کنید اگر بازم کار ساز نبود . مانند بالا تمام قطعات را به غیر از : سیم برق پاور ، کارت گرافیک ، رم ، سی پی یو ، را جدا کنید و سیستم را روشن کنید اگر سیستم به خوبی روشن شد . سیستم را خاموش کنید و هر بار یک قطعه را وصل کنید امتحان کنید تا مشکل را پیدا کنید . ولی اگر سیستم اصلا روشن نشد قطعات سخت افزاری خراب میباشد که بر میگردد به RAM و CPU سیستم شما .

کامپیوتر روشن میشود و بوق های متفاوت میزند

در این جور مواقع رم به درستی نصب نشده و باید آن را بررسی کنید اگر لازم شد آن را در بیاورید و دوباره جا بزنید . سیستم روشن میشود و بیپ های سریع میزند و بالا نمی آید اول از همه کارت گرافیک را بررسی کنید ببینید که کارت گرافیک به درستی روی AGP نشسته است یا خیر . اگر کمی هم کارت گرافیک از AGP بیرون باشد سیستم بالا نمی آید . و چند مشکلات دیگر هم هست که با این صدای بیپ میشود متوجه آن شد . اما این دو مورد که ذکر شد معمولا اتفاق میافتد . مشکلات کامپیوتری

رفع مشکل روشن نشدن کامپیوتر

در این پست سعی شد علت های روشن نشدن کامپیوتر را به شما عزیزان مطرح کنیم. و راه های برسی ان را توضیح دهیم.